Książkowa lista życzeń freelancera, czyli co przygarnęłabym do biblioteczki?

Książkowa lista życzeń freelancera, czyli co przygarnęłabym do biblioteczki?

książki-dla-freelancerow

Obecnie jestem na etapie tworzenia swojej domowej biblioteczki. Pozycji wciąż przybywa, a lista książek, które chciałabym przeczytać wciąż staje się dłuższa. Są na niej również pozycje, które dotyczą freelancingu, copywritigu czy prowadzenia biznesu online. Sporo w tej tematyce już przeczytałam, ale ciągle notuję kolejne pozycje.

Jakie są moje książkowe życzenia w tej kwestii? Poznajcie książkową listę życzeń freelancera. Znajdziecie tu nie tylko książki o pisaniu, ale i prowadzeniu własnego biznesu czy rozwijaniu własnej marki. To tematy, które mnie obecnie bardzo interesują 😉

1.„Jak zostać panią swojego czasu. Zarządzanie czasem dla kobiet” O. Budzyńska

To książka znanej Wam pewnie Pani Swojego czasu, którą od dawna już mam na swojej liście. Z racji tego, że pracuję zdalnie i sama muszę sobie zorganizować czas pracy, chętnie poznam tajniki i porady Oli.

2. „Finansowy ninja” Michał Szafrański

To również pozycja, na którą poluję od dawna. Jako rozsądna i zarazem oszczędna kobieta zapisałam się po nią w kolejce do biblioteki, ale jestem … siedemnasta. Chętnie przeczytam tę książkę, zwłaszcza, że temat ogarnięcia domowego budżetu, tak na serio, wciąż przede mną!

3. „7 kroków do własnej firmy” T. Bisewski 

Tutaj książka traktująca o podstawach prowadzenia własnego biznesu. Od jakiegoś czasu interesuje się tą tematyką i chętnie przyswajam wiedzę z tej branży. Skoncentrowana porcja fachowych porad będzie jak znalazł!

4. „Codzienne rytuały. Jak pracują wielkie umysły” M. Currey

To pozycja nieco bardziej lifestylowa, aczkolwiek bardzo inspirująca. Chętnie poznam nawyki, plan dnia czy sposoby pracy osobowości takich jak Chopin, Lois Amstrong czy Benjamin Franklin. Zapowiada się ciekawie, a książka będzie świetną odskocznią po całym dniu pracy!

5. „Niskobudżetowy startup. Zyskowny biznes i życie bez frustracji” Ch. Guillebeau

Kolejna biznesowa pozycja, która przyda się w mojej domowej biblioteczce. Po lekturach pozycji takich jak „Mała wielka firma. 7 sekretów efektywnego zarządzania” M. Jankowskiego czy „Twoja firma w social mediach” M. Żukowskiego chętnie pogłębię swoją wiedzę w tematyce biznesowej.

 

Które z tych książek mieliście okazję już przeczytać? Co polecacie i jakie tytuły dopisalibyście do mojej listy książkowych życzeń? 

 

Reklamy

6 myśli w temacie “Książkowa lista życzeń freelancera, czyli co przygarnęłabym do biblioteczki?

  1. Zarówno PSC jak i Szafrańskiego znam i lubię. Jednak nie mam zaufania do książek typu „Te 7 rzeczy robi każdy bogacz [zobacz memy]”, więc pozycję nr 4 potraktuję raczej jako biograficzną ciekawostkę, a nie inspirację 😉

    Polubienie

  2. Michała Szafrańskiego „Finansowy Ninja” mam – świetna propozycja książkowa niemal dla każdego. Z samym Michałem miałem możliwość się dwukrotnie spotkać i jest megapozytywną i energetyczną osobą. 😉

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s